Szare ściany w salonie
Jako kolor salonu, szare ściany oferują stosunkowo wyrafinowany wygląd i są łatwe w zarządzaniu. Występują w różnych odcieniach, w tym neutralnym szarym, jasnobeżowym, spalonym pomarańczowym i średnim szarym. Każdy z tych odcieni jest bardzo wszechstronny.

Trudno znaleźć najbardziej odpowiedni obszar dla typowej przestrzeni w salonie. Oto kilka wskazówek, jak wprowadzić odpowiedni styl i kolor do swojego domu:

Unikaj jasnych kolorów, które będą kolidowały z wybranymi odcieniami szarości. Szare ściany w salonie powinny dobrze kontrastować z jaśniejszymi odcieniami drewna i tkanin. Uzupełniają również jasne meble i pościel, które znajdują się w większości domów.

Szare ściany w salonie

Użyj neutralnych tonów, aby uzupełnić szare ściany w salonie. Neutralne odcienie często występują w neutralnych meblach i tkaninach, dzięki czemu szare ściany naprawdę się wyróżniają i nadają im elegancki i wyrafinowany wygląd. Używaj mebli i tkanin w różnych kolorach i fakturach.

Unikaj wzorów w salonie, które sprawią, że szare ściany będą wydawać się nie na miejscu. Stwórz równowagę, używając wzorów, które będą mieszać się z szarością. Użyj ponownie pasków, pledów i pasków. Wybierz neutralne materiały.

Wybierz swój osobisty styl mebli. Jeśli twój salon ma wysokie sufity i dramatyczną czerwoną sofę, wybierz odważne, duże elementy, które pasują do czerwonego, czarno-białego wystroju. Nie komplikuj.

Poszukaj interesujących materiałów w pokoju zamiast wybierać zbyt wiele pełnych elementów. Doskonałe opcje obejmują szkło artystyczne, rzeźbione drewniane meble i ciepłe, staromodne tkaniny. Pomoże Ci to stworzyć wrażenie ciepła i spokoju w pomieszczeniu.

Unikaj używania ciemnych lub intensywnych kolorów w pomieszczeniu. Wybierz jaśniejsze odcienie, aby uzyskać odważny i nieoczekiwany wygląd. Niebieski może pomóc ustawić ton w pomieszczeniu. Stół w kolorze srebrnym to świetny wybór do jadalni.

Na ścianach salonu wybierz jaśniejsze odcienie i użyj mebli i tkanin w kolorze srebrnym w swoim salonie, aby uzupełnić szare ściany. Stwórz iluzję większej przestrzeni, umieszczając zdjęcia w ramkach za sobą i na lewo od ściany. Użyj drewnianych mebli i innych przedmiotów w stonowanych odcieniach, aby uzyskać minimalistyczny wygląd.

Jeśli ściany salonu są już pomalowane, zaakcentuj ich cień, malując ściany w ciemniejszym odcieniu szarości. Jasna farba zwróci uwagę na obszar i sprawi, że będzie on wyglądał na większy. Spróbuj pomalować kontrastującą ścianę akcentującą nad szarą ścianą.

Namaluj jakiś tekst na ścianie, w tym hasło, które wyraża Twoją osobowość. Oczywiście ściany salonu nie są miejscem do wyświetlania dzieł sztuki. Jednak użycie sztuki zawieszonej na ścianie może nadać pomieszczeniu uroku i uroku.

Łącząc te wskazówki, możesz łatwo znaleźć kolor i styl dla szarych ścian w salonie. Użyj neutralnego koloru w meblach i tkaninie w salonie i zaakcentuj go odważniejszymi tonami i nadrukami. Skończysz z oszałamiającym i niepowtarzalnym salonem z kolorową paletą kolorów i jasnymi punktami centralnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *