Inspirujące pomysły na salon w stylu skandynawskim

scandinavian salon design

Styl skandynawski to popularny styl projektowania wnętrz. Charakteryzuje się czystymi liniami, ciemniejszymi kolorami i geometrycznymi kształtami. Dzisiejsi projektanci coraz częściej uwzględniają elementy skandynawskie w swoich planach projektowych. Zainspirowani skandynawską architekturą projektanci tworzą pokoje minimalistyczne, klasyczne i minimalistyczne. Projektanci wnętrz mają coraz więcej inspiracji do zaprojektowania pokoju w stylu skandynawskim. Ponieważ skandynawskie zasady projektowania są tak dobrze dopasowane do nowoczesnego domu, możesz stworzyć skandynawski pokój, który jest nowoczesny z elementami skandynawskimi.

Styl ten został po raz pierwszy opisany w artykule w „The New Yorker” pod koniec lat osiemdziesiątych. W artykule autor wspomniał, jak jego kuzyn opracował styl pokoju, w którym nie było nic oprócz drewna. Stylizacja rozpoczęła się od prostych linii prostych z kilkoma kolorowymi akcentami, takimi jak ciemnoczerwone, ciemne szarości i jasnoniebieskie szarości. Te kolory zostały wybrane z myślą o neutralności, ale dodaniu głębi. Na przykład ciemnoszare szarości byłyby postrzegane jak blisko siebie, ale za drzwiami dywan miałby akcentujący kolor. W miarę rozwoju rodziny pokój zaczął nabierać własnej osobowości. Niezależny, niezależny skandynawski pokój tworzy ciekawą i stylową przestrzeń życiową.

Pomysły na salon skandynawski obejmują geometryczne kształty, minimalne wyposażenie i mniejszy rozmiar pokoju. Wynika to z faktu, że meble w stylu skandynawskim są zwykle bardzo proste i proste. Miękkie meble, takie jak skórzane kanapy i dębowe lub klonowe szafki nadają skandynawskiej atmosferze. Meble skandynawskie często zawierają lżejsze materiały niż inne współczesne style i zawsze zawierają akcenty drewniane. Twarde krawędzie mebli, takie jak chrom, są często zaokrąglane ciemniejszymi akcentami. Możesz łączyć skandynawski design z innymi projektami, takimi jak nowoczesny, ale nie wykluczając stylu skandynawskiego.