Projektowanie wnętrza domu wbrew pozorom bardzo różni się od projektowania wnętrza mieszkania. Ponieważ dom to zwykle przestrzeń sporo większa, a i pomieszczenia bardziej otwarte i przestrzenne. Z jednej strony zadanie aranżacji wnętrza domu jest łatwiejsze niż aranżacja wnętrza mieszkania. Dlaczego ? Ponieważ im większa przestrzeń, tym większe pole do popisu, a i elementy nadające stylu i polotu łatwiej w pomieszczeniach umiejscowić. Z drugiej jednak strony jest to zadanie dużo trudniejsze, ponieważ dom stoi na przestrzeni wolnej, a i domownicy mają już w jakiś sposób ukierunkowane wyobrażenie odnośnie wykończenia. Warto pamiętać, iż mimo że ogród jest jakby osobnym elementem całego domu, to jest ściśle z nim związany i również on w jakiś sposób powinien nawiązywać do stylu zachowanego we wnętrzu domu. W „staromodnym” domu utrzymanym w stylu klasycznym, zewnętrzna altanka z delikatnego drewna ze stolikiem i taborecikami oraz stojącymi białymi donicami będzie jak najbardziej odpowiednia, wręcz pożądana. Jednak ta sama altanka obok domu utrzymanym w stylu bardzo nowoczesnym, absolutnie nie będzie pasować. Dbajmy więc o szczegóły i o to, aby każdy element naszego domu w jakiś sposób sygnalizować styl, którego się trzymamy.

Istnieje bardzo wiele firm, oferujących projektowanie wnętrz. Warto skorzystać z oferty jednej z takich firm, jeśli sami nie potrafimy poradzić sobie z wyposażeniem wnętrza, jeśli nie mamy pomysłu na aranżację, bądź zwyczajnie nie jesteśmy pewni własnych umiejętności. Projektanci wnętrz to osoby po bardzo ukierunkowanych studiach, z dużym doświadczeniem, dla których bardzo często praca jest pasją życia – możemy mieć więc pewność, że w projekt wnętrza naszego domu czy mieszkania projektanci włożą dużo serca. Gdy wynajmiemy firmę do sporządzenia projektu wnętrz naszego domu, warto przekazać projektantowi jak najwięcej istotnych informacji. Takimi ważnymi informacjami jest na przykład ilość domowników oraz czy w domu mieszkają dzieci. Wiemy przecież, że jeśli w domu są dzieci, to wnętrze musi być odpowiednio przystosowane, by nieuważne maluchy nie zrobiły sobie krzywdy podczas zabawy. Istnieją również firmy specjalizujące się w projektowaniu wnętrz dostosowanych do mieszkania przez osoby starsze – jest to bardzo trudne zadanie, ale niezwykle potrzebne. Wynajęcie firmy, która zajmie się aranżacją wnętrza naszego mieszkania jest bardzo dobrym pomysłem również do niewielkich przestrzeni – zadaniem projektanta jest wtedy maksymalne wykorzystanie każdego miejsca.

Ciekawym zadaniem dla firm projektujących wnętrza, jest wykonanie aranżacji wnętrza restauracji lub innych pomieszczeń gastronomicznych. Takie pomieszczenia muszą być odpowiednio przystosowane, a także spełniać wymogi różnych instytucji. W restauracjach bardzo ważny jest nie tylko efekt wizualny, ale również funkcjonalność przestrzeni. Wiadomo, że wnętrze restauracji musi być atrakcyjne dla różnych osób, jeśli ma przyciągać klientów. Takie wnętrze można zaprojektować na wiele sposobów – mamy mnogość rodzajów nowoczesnych wnętrz, prostych, bez zdobień i podobających się wielu osobom, ale możemy też wykonać wnętrze ukierunkowane na konkretną tematykę. Bardzo popularne są restauracje podające przysmaki konkretnych zakątków świata, na przykład restauracje chińskie, restauracje arabskie czy egipskie. Tego typu miejsca powinny być zaaranżowane w odpowiedni sposób, nawiązujący do klimatu tych właśnie konkretnych miejsc. Ważne, aby w każdej restauracji przestrzeń była funkcjonalnie zaprojektowana – nie tylko, aby pomieścić jak najwięcej stolików, ale by był w środku wieszaki na płaszcze czy stojaki na parasole. Aby znajdowało się miejsce do przewinięcia czy przebrania malucha. Aby toalety były w zacisznym kątku, daleko od stolików

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *