Salon jest sercem mieszkania, ponieważ jest miejscem, w którym można się zrelaksować. Jeśli chcesz, aby Twój salon był nowoczesny i przytulny, istnieje wiele opcji. Większość można oczywiście zrobić z przestronnych pokoi, ale istnieje również wiele świetnych pomysłów na małe pokoje. Oto sugestie, które pomogą Ci naprawdę skonfigurować każdy salon, w tym inspiracje do projektowania ścian, zasłon, kolorów i dekoracji . Spełnij swoje osobiste marzenie!

Pomysły na projektowanie ścian

Piękne ściany są oznaką świadomości stylu i nadają pomieszczeniu charakteru. Fakt ten można optymalnie wykorzystać do właściwego przygotowania obiektu. Masz dwie opcje dla rodzaju projektu ściany

Tapeta w salonie

Dawno minęły czasy monotonne tapety zrębków: Dzisiaj istnieje wiele niezwykłych materiałów na tapety. W zależności od stylu umeblowania w każdym salonie znajdzie się coś dla siebie. Nowoczesne warianty to:

 • Kamienne tapety: na przykład czerwone cegły nadają pomieszczeniu ciepły, stylowy charakter.
 • Betonowa tapeta: szary świetnie prezentuje się w dobrym połączeniu i doskonale uzupełnia wiele mebli.
 • Tapeta z mozaiką: Małe kwadraty w kolorze złotym lub brązowym podkreślają salon.
 • Wzór tapety: Niezależnie od tego, czy są to wzory graficzne, kwiaty czy inne motywy, tutaj możesz w pełni żyć i idealnie dopasować ścianę do wnętrza.

Nawiasem mówiąc: cała ściana nie zawsze musi być tapetowana tapetą. Za pomocą poszczególnych paneli możesz ustawiać akcenty, podkreślać ramki do zdjęć, wyróżniać meble, wyróżniać kolumny, …

Pomaluj salon

Farba ścienna ma tę zaletę, że często można ją łatwo pomalować. Usunięcie tapety zostało wyeliminowane, nowy projekt jest stosunkowo szybki. Jeśli chodzi o kolor ściany, zwróć uwagę na warunki oświetleniowe z jednej strony

 • Światło dzienne:

Naturalne padanie światła sprawia, że ​​kolor ściany wygląda inaczej niż sztuczne światło. W pomieszczeniach z dużą ilością światła słonecznego, tj. Skierowanych na południe lub zachód, możesz usiąść na ciemnej ścianie, gdy jest dużo światła. W pokojach od północy lub wschodu powinien mieć kolor, który nie absorbuje tak dużo światła.

 • Procedura malowania:

Przygotuj powierzchnię jak najlepiej, aby uzyskać jednolity wynik. Oznacza to: usuwanie resztek tapety, wyciąganie gwoździ, wypełnianie dziur i pęknięć oraz dokładne zakrywanie krawędzi. Użyj pędzla do pracy w krytycznych miejscach, takich jak ramy okienne lub gniazda, i zawsze popraw je na dużych powierzchniach, gdy są mokre. W ten sposób unikniesz nierównych przejść.  

Właściwy kolor jeszcze bardziej podkreśli Twoje meble – gwarantowane.

Stwórz mały salon

Jeśli w salonie nie ma dużo miejsca, wymaga to dobrego planowania. W takim przypadku zwróć szczególną uwagę na:

 • Kolor
 • Rozmieszczenie mebli
 • Jakość ponad ilość
 • Relacje przestrzenne

Bardziej szczegółowo oznacza to, że lepiej jest pracować z rodzinami tego samego koloru w małych pokojach. Jasne odcienie optycznie powiększają pomieszczenie i sprawiają wrażenie przestrzeni. Na przykład odpowiednie są jasnoszare, pastelowe odcienie lub klasyczna biel. Możesz wzmocnić efekt za pomocą elementów lustrzanych . Nawiasem mówiąc: pomaluj sufit również na biało – odbija do 15 procent więcej światła.

Jeśli chodzi o aranżację mebli, powinieneś użyć pojedynczych elementów jako dzielnika pokoju, aby stworzyć schludny efekt. Do tego nadają się półki, ale także sofy lub inne większe meble.

Mały pokój potrzebuje jak największej ilości wolnego miejsca. Obowiązuje tutaj: mniej znaczy więcej. Możesz osiągnąć więcej dzięki indywidualnym, przyciągającym wzrok detalom, takim jak talerze w kolorze metalu, grube świece lub zabytkowe przedmioty, niż w przypadku niezliczonej liczby niezliczonych przedmiotów. Umieść centralny element jako przyciągający wzrok.

Możesz również zoptymalizować warunki przestrzenne, podkreślając odpowiednie linie. Na przykład zasłony długości podłogi sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe, a równoległe krawędzie i kształty zapewniają przejrzystość.

Ustaw meble poprawnie

Salon powinien być nie tylko domem dla telewizji, ale przede wszystkim przestrzenią dla społeczności . Odpowiednio stwórz centrum, tradycyjnie z sofą, dywanami lub stołem jadalnym.

Zasada podziału działa również dobrze w ogólnym obrazie. Niezależnie od tego, czy jest to jadalnia, miejsce pracy czy kącik do czytania, szorstka separacja nadaje pomieszczeniu nowoczesny wygląd i tworzy porządek – bez utraty komfortu.

Szary, biały czy kolorowy? Kolory w salonie

Kolor to istotny czynnik, dzięki któremu możesz nadać pomieszczeniu swój własny charakter. Zasadniczo możesz dziko łączyć kolory i wzory w przestronnym salonie, ponieważ dzięki temu pokój jest żywy .

Schemat kolorów można również szybko zmienić. Jest to możliwe po ponownym tapicerowaniu mebli tapicerowanych lub przerzuceniu kolorowych sufitów. Nowoczesne salony pozwalają na wiele kolorowych akcentów, a także klasyczne koncepcje w neutralnych kolorach.

Szary

Nie takie smutne: szary od dawna jest modnym kolorem we wnętrzu. Neutralny kolor świetnie prezentuje się na ścianie, ale także w detalach wewnętrznych, takich jak poduszki, dywany, koce, a nawet w postaci elementów dekoracyjnych wykonanych z betonu.

Szarość można łączyć z dowolnym innym kolorem i jest szczególnie piękna, na przykład z odcieniami niebieskiego lub jagodowego, jasnożółtym lub pomarańczowym lub dowolnym pastelem. Te kombinacje są żywe. Kolor antracytowy jest szczególnie elegancki, tj. Czarny z wyraźnym odcieniem szarości.

Biały

Nawet biały jest nudny, jeśli jest umiejętnie używany. Podobnie jak szary, bezproblemowo uzupełnia każdy inny kolor i można go łatwo odnowić, po prostu dostosowując akcesoria, takie jak poduszki do sofy do sezonu: letnie lub zimowe motywy natychmiast tworzą inny wygląd pokoju.

Aby uzyskać efekt purystyczny, rozważ styl wyłącznie w kolorze białym – ale bądź ostrożny, ponieważ może to mieć efekt kliniczny. Pewne kolory są zdecydowanie odpowiednie, na przykład w postaci metalicznych akcentów lub jasnych kolorów.

Brązowy

Ciemne odcienie, takie jak macchiato, wyglądają elegancko, podczas gdy jasnobrązowy często idealnie pasuje do podłogi, zapewniając w ten sposób więcej przestrzeni wizualnej. Brąz uzupełnia również wiele innych kolorów, takich jak bogate odcienie czerwieni lub niebieskiego. Biały tworzy ładny kontrast.

Pomysły na nowoczesną dekorację

Pokój dzienny bez dekoracji wygląda bezosobowo – i nie musi tak być, ponieważ tutaj są też różne style. W zależności od wielkości pomieszczenia możesz zrekompensować brak miejsca, na przykład dekorując ścianę. Może się to zdarzyć w postaci fantazyjnych półek lub naklejek ściennych lub w klasyczny sposób ze zdjęciami.

Udekoruj zdjęciami

Fotografie, druki artystyczne itp. Można spektakularnie wystawić za pomocą kilku prostych sztuczek. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, użyj tych pomysłów jako przewodnika:

 • Oprzyj się zamiast wieszać:

Jeśli chcesz obejść się bez gwoździ w ścianie, po prostu oprzyj ramę o ścianę! Wygląda to swobodnie, szczególnie na dużych zdjęciach i jest wykonywana w mgnieniu oka.

 • Ładnie się rozłącz:

Symetria ma duże znaczenie w przypadku ramek do zdjęć. Sprawdź położenie ram na podłodze i przenieś zmierzone odległości na ścianę. 

 • Kreator nastroju:

Wybierz liczbę zdjęć zgodnie z efektem, który chcesz osiągnąć. Pojedyncze duże zdjęcia wydają się spokojne, ale wiele małych zdjęć ożywa.

 • Rodzaj zawieszenia:

Taśma klejąca jest przydatna do zawieszania zdjęć – ale ta metoda działa również tanim kosztem. Ramki na zdjęcia w innym lub tym samym wzorze są szlachetnymi, klejonymi ramkami wykonanymi z taśmy dekoracyjnej, które przyciągają wzrok.

Inne opcje dekoracji

Kreatywność nie ma granic. Zdjęcia zwykle wyglądają jeszcze piękniej, jeśli są uzupełnione innymi elementami dekoracyjnymi. Możesz wybrać na przykład:

 • Rośliny: w salonie jest często dużo światła dziennego – najlepsze warunki dla zieleni!
 • Dywany: grube tkaniny świetnie wyglądają na podłodze, ale także na ścianie.
 • Świece lub latarnie: Ciepłe płomienie natychmiast zapewniają przytulność w każdym pomieszczeniu. Łącz różne rozmiary i kolory, aby uzyskać nowoczesny akcent.

Zasłony i zasłony

Letni upał, wścibskie oczy lub zbyt jasne światło: zasłony i zasłony zapewniają, że takie niepożądane czynniki pozostają na zewnątrz. Podobnie jak dywany, pochłaniają hałas i nadają pomieszczeniu osobowości i ciepła.

Wybierając rodzaj zasłony, najpierw zadaj sobie pytanie, w jakim celu powinien służyć materiał . Zasłony mogą:

 • Zapewnij ochronę prywatności i ochronę przed olśnieniem
 • Utrzymuj chłód w pomieszczeniu, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka
 • Wyglądaj dekoracyjnie i twórz efekty świetlne

W zależności od głównego celu można następnie wybrać rodzaj tkaniny i różne rodzaje zasłon . Tkaniny takie jak aksamit, len lub bawełna, na przykład, ciemnieją, chronią przed upałem i zapewniają dobrą prywatność. Z drugiej strony zasłony nitkowe, szaliki lub zasłony przesuwne są raczej lekkie, półprzezroczyste i dekoracyjne.

Odpowiednie oświetlenie w salonie

Salon jest tak piękny, jak jego oświetlenie. Upewnij się więc, że zainstalowałeś wystarczającą liczbę źródeł światła w różnych wersjach. Na przykład lampy sufitowe i podłogowe rzucają różne cienie, nadając pomieszczeniu strukturę i głębię. Ponieważ każdy kąt, bez względu na to, jak mały, nie musi być oświetlony.

Oświetlenie z trzech różnych źródeł jest idealne, dzięki czemu możesz zmieniać oświetlenie tła, akcentu i światła roboczego. W szczególności można to zaimplementować, na przykład:

 • Lampa sufitowa do rozległego oświetlenia
 • Lampa do czytania do oświetlenia miejsc
 • Indywidualne miejsca dla najważniejszych

Kluczowy jest także kolor światła. Lampy LED oferują najniższe zużycie energii. Chociaż ich światło nie jest tak ciepłe jak w przypadku tradycyjnych żarówek, są one teraz dostępne również w ciepłym białym kolorze.

Po prostu piękniejsze życie: jak to działa

Nie musisz być profesjonalistą od dekoracji, aby w pełni wykorzystać swój salon. Po prostu graj z warunkami przestrzennymi, starannie planując . Ponieważ nawet dla celowo zabawnego wyglądu konieczne jest trochę myślenia. Zastanów się:

 • Tapeta lub farba ścienna
 • Wielkość pokoju
 • Wpływ naturalnego i sztucznego światła
 • Dopasowane kolory
 • Rozmieszczenie mebli
 • Zasłony
 • Dekoracja uzupełniająca

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *