W świecie designu, a zwłaszcza w sektorze kuchennym, niemieckie marki mają ważną obecność. W czym się charakteryzują?

Od pewnego czasu niemieckie kuchnie są szeroko nazywane i rozpoznawane, ale nie wszyscy wiedzą, co je charakteryzuje lub odróżnia od reszty. Ogólnie rzecz biorąc, podobnie jak w innych obszarach, niemiecki design koncentruje się na wydajności i funkcjonalności, nie zaniedbując przy tym wyglądu.

Rzadko można znaleźć kuchnię, która nie ma komponentów wyprodukowanych lub zaprojektowanych w Niemczech : sprzętu, urządzeń lub innych materiałów. Jednak chociaż jest to coś, co sięga daleko, dopiero w ostatnich dziesięcioleciach osiągnięto kompleksową koncepcję kuchni niemieckiej.

Wynika to w dużej mierze z umiejętności dostosowania i łączenia trendów projektowych lub dekoracyjnych z jednej strony oraz ulepszeń technologicznych i innowacji w tym sektorze z drugiej.

Inżynieria niemiecka
Chociaż sława „ niemieckiej inżynierii ” spadła w ostatnich latach o wiele punktów , ciągnięta przez ogromne skandale w branży motoryzacyjnej, pozostaje punktem odniesienia i nie ma powodu, aby odrzucać jej ogromny postęp.

Nie mają sobie równych pod względem ergonomii i wykorzystania przestrzeni , mimo że charakteryzują się również stosunkowo dużymi kuchniami. W projektowaniu komponentów dominuje prostota i funkcjonalność , która wraz z użyciem wysokiej jakości materiałów sprawia, że niemieckie kuchnie są praktycznie bezkonkurencyjne.

Materiały wysokiej jakości
Zastosowanie wysokiej jakości materiałów w dużej mierze zapewnia większą trwałość . Jest to jeden z powodów, które sprawiają, że niemieckie kuchnie są podziwiane przez tych, którzy szukają rzeczy dobrze wykonanych i trwałych.

Funkcjonalność
Funkcjonalność ma pierwszeństwo, nawet ponad designem . Potrzebne dziś kuchnie to nie tylko miejsce do gotowania, to przestrzeń dla rodziny. Domy budowane są wokół kuchni, zwłaszcza gdy są otwarte na salon.

Niemieccy projektanci kuchni potrafili bardzo dobrze czytać i dostosowywać się do popytu, tworząc funkcjonalne i praktyczne przestrzenie, idealne dla dzisiejszych rodzin.

Nie rozumiemy przez to, że są dalekie od brzydkich. W rzeczywistości doskonale dostosowują się do nowoczesnych, minimalistycznych środowisk, które są ostatnio tak modne.

Design w niemieckich kuchniach
niemiecki design
Priorytetowego traktowania proste i gładkie linie , co sprawia im nowoczesny i elegancki wygląd. Szczególną uwagę przywiązujemy do szczegółów, zawsze praktycznych i zaprojektowanych, aby ułatwić nam życie. Przykładem mogą być drzwi bez uchwytów lub ze zintegrowanymi uchwytami, które upraszczają widok i nadają elegancji, ale nie pogarszają ergonomii i ułatwiają czyszczenie.

Drewno (przemysłowe lub nie) do produkcji mebli oraz stal na komponenty i wyroby metalowe są najczęściej używanymi materiałami.

Niemieckie marki i komponenty kuchenne
Możemy podzielić tych producentów na dwie grupy. Z jednej strony firmy produkujące komponenty meblowe lub sprzęt używany do produkcji kuchni, z drugiej strony marki lub producenci oferujący kuchnię jako całość lub przynajmniej dużą część.

W pierwszej grupie niemieckich producentów sprzętu znajdują się niektóre marki, które wyróżniają się nie tylko na poziomie europejskim, ale także na całym świecie. Wśród nich znajdujemy na przykład Hetticha, Grassa, Kesseböehmera i możemy również zaliczyć Bluma, który, choć tak naprawdę jest pochodzenia austriackiego, ma wiele wspólnego z tą filozofią.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *