Meble naprawdę się sprawdzają tylko wtedy, gdy całe wyposażenie harmonizuje ze sobą. Dotyczy to również koloru ściany lub wykładziny podłogowej. Jeśli skupiasz się na harmonijnej atmosferze mieszkalnej, powinieneś pomyśleć z wyprzedzeniem, jak najlepiej wyeksponować wysokiej jakości meble dębowe i jakie kolory można harmonijnie łączyć z naturalnym odcieniem drewna.

Meble dębowe – wysokiej jakości klasyk o nowoczesnym wyglądzie

Dębowe meble odzwierciedlają ponadczasową elegancję. Jest to jeden z wielu powodów, dla których szafki, stoły, krzesła i inne, wykonane z tego wysokiej jakości drewna, są dziś tak popularne.

Oczywiście jakość drewna ma kluczowe znaczenie. Ale dotyczy to również wszechstronności dębu. W końcu drewno jest dostępne w różnych wzorach. Niezależnie od tego, czy są to meble z ciemnego czy jasnego dębu – jako miłośnik ekskluzywnych mebli masz do wyboru drewno.

Dlatego bardzo trudno jest powiedzieć, który kolor ściany najlepiej połączyć z dębem lub który kolor drewna świeci we właściwym świetle. Jednocześnie jednak podkreśla to wszechstronne opcje, które otwierają się dla Ciebie w dębowych meblach w Twoim salonie.

Podkreśl naturalny charakter mebli dębowych

Kolor samych dębowych mebli charakteryzuje się naturalnością. Idealnie byłoby zatem najlepiej połączyć meble z równie naturalnymi niuansami w odniesieniu do koloru ściany.

Na przykład przy zwykłych białych ścianach zawsze udaje się stworzyć kontrast w stosunku do wysokiej jakości mebli. Bez względu na to, czy w sypialni, salonie czy na korytarzu. Dozwolone są również kolorowe alternatywy, które idealnie podkreślają charakter drewna.

Szczególnie meble z ciemnego dębu występują w połączeniu z bogatą zielenią. To nadaje obszarowi mieszkalnemu bardzo naturalny styl, który przypomina zieleń lasu. Możesz także skorzystać z tej uspokajającej i stymulującej atmosfery leśnego spaceru w części sypialnej.

Dotyczy to również jasnego odcienia niebieskiego jako koloru ściany i jasnego turkusu, który tworzy śródziemnomorską lub morską atmosferę. Nawiasem mówiąc, odcienie niebieskiego szczególnie dobrze komponują się z meblami z ciemnego dębu, ponieważ ten niuans podkreśla elegancję mebli i maksymalnie podkreśla ciemny kolor.

Z drugiej strony, jeśli wolisz jasne kolory, możesz również połączyć swoje dębowe meble z głęboką ciemnopomarańczową, ale powinieneś upewnić się, że nie ma zbyt dużo żółtego.

Te niuanse nie harmonizują z twoimi dębowymi meblami

Nawet jeśli naturalny materiał dębu otwiera wiele opcji wyposażenia, należy powstrzymać się od łączenia niektórych kolorów ścian z drewnem.

Dotyczy to w szczególności intensywnych kolorów, takich jak różowy lub fioletowy. Te spowodować mieszać w pomieszczeniu. Z drugiej strony, jeśli nie chcesz obejść się bez tak intensywnych kolorów, możesz pomóc sobie, malując tylko jedną ścianę w pokoju w tym odcieniu i pozostawiając pozostałe ściany w zwykłej bieli.

Również nadaje się do połączenia z dębu, wszystkie żółte. Żółty odcień jest często automatycznie kojarzony z piaskiem lub pustynią. W tym przypadku drewno dębowe nie może być harmonijnie zintegrowane, zwłaszcza, że ​​meble z jasnego dębu o intensywnym żółtym odcieniu nie pasują dobrze i wprowadzają niepokój kolorystyczny do pokoju.

Wniosek

Meble dębowe można w zasadzie łączyć z wieloma kolorami. Dotyczy to zarówno ciemnych, jak i jasnych mebli, które sprawdzą się, gdy wybierzesz naturalne i jasne kolory ścian. Zapewnia to nie tylko większy pokój, ale także przyjemną atmosferę mieszkalną, którą osiągają dębowe meble i dopasowane kolory na ścianach.

Zawsze powinieneś pamiętać o niuansach, z którymi dąb pojawia się w naturze. Szczególnie odcienie zielone i niebieskie są dobrym wyborem i optymalnie podkreślają klasyczny urok drewna dębowego. 
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *