Kiedy ludzie myślą o tradycyjnej białej kuchni, myślą o białych i beżowych powierzchniach w kuchni. Jest to do pewnego stopnia prawdziwe, ale jeśli lubisz bardziej klasyczny i retro styl, istnieje kilka sposobów na osiągnięcie tego. Istnieje wiele współczesnych i nowoczesnych pomysłów, które nadal są zgodne z tradycjami z przeszłości.

Możesz uzyskać ciepłą i otwartą atmosferę w kuchni dzięki białemu projektowi kuchni, szczególnie jeśli znajdziesz starsze domy, które są bardziej białe. Zapewnia to bardzo czysty wygląd przy minimalnej konserwacji, co może być bardzo korzystne w ruchliwym gospodarstwie domowym, w którym codzienne użytkowanie może zabrudzić ręce.

Jednym z najważniejszych kroków, które należy podjąć podczas planowania projektu kuchni, jest decyzja, z czego ma być wykonana. Dobrym punktem wyjścia jest decyzja o podstawowym użyciu kuchni, a następnie zadanie sobie pytania, czy motyw, który chcesz osiągnąć, można osiągnąć za pomocą konkretnego materiału, czy nie.

Biała kuchnia – Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi są drewno i płytki. Jeśli wolisz drewno liściaste niż kamień naturalny lub płytki ceramiczne, możesz wybrać bardziej naturalny wygląd i wybrać biały motyw.

Płytka to dobry wybór, ponieważ można jej używać zarówno na blaty, jak i podłogi. Pozwala także ukryć niedoskonałości, takie jak zadrapania. Kamień naturalny, choć piękny, może wyglądać trochę podniszczony, jeśli zdecydujesz się go pomalować, więc uważaj, aby nie używać tego materiału na białym projekcie kuchni.

Blat białej kuchni może być wykonany z dowolnego twardego materiału. Najczęściej są to laminaty, beton, płytki i winyl. Jeśli wymieniasz blaty, najlepszym wyborem jest powierzchnia laminowana, ponieważ nie zarysuje się ani nie zdziera jak płytki.

Marmurowe blaty to kolejna świetna opcja, choć może być konieczne zachowanie ostrożności przy marmurowaniu,  ponieważ może się poplamić. Można również zainstalować płytki marmurowe, ale prawdopodobnie będzie trudniejsze do zainstalowania niż opcje laminatu lub betonu. Marmur wygląda ładnie i naturalnie w białej kuchni, ale nie jest praktyczny w przypadku intensywnego użytkowania i trudny w użyciu.

Płytka jest bardzo łatwa w czyszczeniu i stanowi doskonałe wykończenie białej kuchni. Jeśli zdecydujesz się użyć płytki ceramicznej, pamiętaj, aby zabezpieczyć ją przed zarysowaniem. Płytka ceramiczna jest jedną z najtrwalszych powierzchni, które można wykorzystać do projektowania białej kuchni.

Istnieje kilka różnych sposobów korzystania z płytek, takich jak szafka lub pod zlewami, a nawet ścianami, ale najczęstsze są blaty i podłogi. Płytki można usuwać i czyścić znacznie łatwiej niż marmur, choć utrzymanie czystości nie jest tak łatwe.

Użycie niewielkiej ilości cementu jako kleju do płytek jest miłym dodatkiem do białego wystroju kuchni. Jest również idealny, jeśli masz wiele różnych kolorów płytek.

Projekt kuchni można również ulepszyć, używając mokrej płytki do przykrycia zaprawy i dodając kamienie i lustra do ścian. To sprawi, że Twoja kuchnia będzie wyglądać jak w stylu vintage i nadać jej prawdziwy „historyczny” charakter.

Decydując się na projekt kuchni, poświęć trochę czasu, aby zaplanować styl pożądanej przestrzeni. Następnie wybierz jeden z tych motywów i pomaluj ściany, aby połączyć różne elementy w jeden spójny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *