Nowoczesny odkurzacz

W każdym domu znajdziemy jednostkę odkurzającą, dzięki której posprzątamy dom. Czynność ta nie należy do ulubionych prac domowych. Nie tyle samo odkurzanie zniechęca, ale problemem jest obsługa urządzenia. Za krótki kabel, przenoszenie odkurzacza z pokoju do pokoju, obijanie się o meble są tylko niektórymi problemowymi sprawami, które stwarza odkurzacz. Aby ułatwić odkurzanie, wymyślono system centralnego ogrzewania. Pierwsze takie systemy zostały zamontowane 10 lat temu i ich popularność raczej nie maleje wręcz przeciwnie. Największym zainteresowaniem cieszy się wśród właścicieli, którzy budują dom.  Najważniejszą zaletą takiego odkurzacza jest odprowadzanie zużytego powietrza na zewnątrz domu. Mieszkańcy nie muszą już oddychać roztoczami i cząsteczkami kurzu, które wirują w powietrzu po każdym odkurzaniu tradycyjnym odkurzaczem. Przy nowoczesnym rozwiązaniu powietrze zostaje odprowadzone przez filtr poza pomieszczenia domowe. Oprócz tego sprzątający nie walczy z zaplątanym kablem, nie musi znosić go z piętra na parter lub odwrotnie i nie obija się o różne przedmioty domowe. System centralnego odkurzania jest prosty w obsłudze. Włączenie polega na włożeniu węża do gniazda ssawnego, a wyłączenie-na wyjęciu. Można także zakupić taką opcję, która będzie posiadała przełącznik na rączce węża. Jest to już droższa wersja. Zainstalowanie takiego odkurzacza trzeba rozpocząć jeszcze przed wykończeniem domu. Jest to kolejna instalacja, którą montuje się pod posadzką lub w ścianach. Koszt takiej inwestycji nie jest drogi. Waha się w granicach 400-700zł dla domu o powierzchni 120m2. Obecnie panuje tendencja do unowocześnia domów, do stosowania rozwiązań, które ułatwiają mieszkanie właścicielom. System centralnego odkurzania jest właśnie takim rozwiązaniem. Sprzątanie domu stanie się przyjemnością.

2 Comments

  1. Sławek

    Rozumiem, że jednak chodziło o system centralnego odkurzania, a nie ogrzewania – taki drobny lapsus 😉 a swoją drogą nie sądziłem, że instalacja takiego systemu jest tak tania; myślałem, że zaprojektowanie całej instalacji wiąże się ze zdecydowanie większymi kosztami niż kilkaset złotych – w końcu tyle to kosztuje dobrej jakości tradycyjny odkurzacz. Jak Toś buduje dom warto rozważyć tę opcję.

  2. Takie systemy centralnego odkurzania to instalacje powszechnie wykorzystywane w nowoczesnych biurowcach. System tego typu bardzo upraszcza pracę każdej sprzątaczki. Jest wydajny i skuteczny w działaniu – w ten sposób łatwiej zapanować nad porządkiem w danym pomieszczeniu i nie trzeba ciągnąc za sobą odkurzacza:)